teambgz.pl

Zawodnicy klubu niemieckiego byli bez żadnych szans i w końcowym rozrachunku przegrali wynikiem 0:4! Wielkie zwycięstwo mistrza holenderskiej Eredivise w zmaganiach Ligi Mistrzów!

Zawodnicy klubu niemieckiego byli bez żadnych szans i w końcowym rozrachunku przegrali wynikiem 0:4! Wielkie zwycięstwo mistrza holenderskiej Eredivise w zmaganiach Ligi Mistrzów!

25.10.2021, 16:03

Niesamowitą batalię mieli możliwość podziwiać futbolowi sympatycy zebrani na trybunach w Amsterdamie. We wtorkowy wieczór Ajax podejmował na swoim stadionie Borussię Dortmund, a więc niezwykle mocną drużynę z rozgrywek niemieckich. Na starcie dobrze pamiętać o tym, że zwycięzca holenderskiej ligi świetnie rozpoczął zmagania w trwającej aktualnie edycji Pucharu Europy. Przed meczem we wtorek mistrzowie rozgrywek holenderskich mieli na swoim koncie dwie wygrane i w pojedynku z BVB ich celem kolejny raz były trzy oczka. W tym przypadku jednak miało nie być tak prosto, ponieważ gracze niemieckiej Borussii także mieli chęć na triumf podczas tego meczu. W tym spotkaniu trudno było wytypować faworyta do zwycięstwa i trzeba to przyznać. Oba zespoły posiadały równe szanse i wszystko rozstrzygnąć się miało w trakcie dziewięćdziesięciu minut. Z pewnością tak mizernego meczu ze strony Borussii i jednocześnie tak niesamowitego spotkania zawodników mistrza Holandii mało kto się spodziewał.

Rzeczywistość okazała się jednak niezwykle brutalna dla fanów ekipy niemieckiej. Od początku tego starcia piłkarze mistrza holenderskich rozgrywek prezentowali się o wiele korzystniej od swoich rywali. Haaland Będący w bardzo dobrej dyspozycji w aktualnym sezonie był podczas trwania tego spotkania kompletnie bezradny i nie potrafił odszukać drogi do bramki przeciwnika. Natomiast Ajax Amsterdam był niespodziewanie efektowny, czego perfekcyjnym dowodem jest końcowy rezultat starcia. Rezultatem cztery do zera triumfowali Zawodnicy drużyny holenderskiego Ajaxu i tym samym wzmocnili się na pierwszym miejscu w swojej grupie. Bez najmniejszych wątpliwości ta wygrana ich przybliża do promocji do zmagań w pucharowej fazie, która będzie rozgrywana po zimowej przerwie. Do drugiego spotkania, które będzie rozgrywane na ich terenie piłkarze Borussii z Dortmundu mają teraz czternaście dni na przygotowanie taktyki. To będzie na pewno okazja do tego, by choć delikatnie zrehabilitować za zły wynik na wyjeździe. Formą prezentowaną przez zawodników szkoleniowca Ten Haga Erika są zachwyceni piłkarscy wielbiciele ze Starego Kontynentu i zaczynają wierzyć w powtórkę wyniku z edycji 2018/2019, kiedy to to Ajax Amsterdam wywalczył awans aż do półfinału Pucharu Europy pokonując wcześniej wiele faworyzowanych zespołów.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij