teambgz.pl

Wygrana z kadrą narodową Walii wynikiem jeden do zera - drużyna polska zapewnia sobie pozostanie w dywizji A National League!Drużyna Polski zwycięża z reprezentację Walii!

Wygrana z kadrą narodową Walii wynikiem jeden do zera - drużyna polska zapewnia sobie pozostanie w dywizji A National League!Drużyna Polski zwycięża z reprezentację Walii!

17.10.2022, 10:29

Nie da się ukryć, że tegoroczne rozgrywki Ligi Narodowej musiały zostać rozegrane w nieco szybszym tempie, z uwagi na nadchodzące światowe mistrzostwa w Katarze. W finałowym meczu baraży polska kadra trenowana przez Michniewicza pokonała reprezentację narodową Szwecji i także wystąpi na turnieju. Nim jednak to się stanie polscy zawodnicy mieli do wykonania jeszcze jedno naprawdę istotne zadanie. Na rozgrywaną w 2022 roku edycję Ligi Narodowej priorytetowym celem było utrzymanie miejsca w dywizji A. Chodzi tutaj przede wszystkim o szansę rozgrywania spotkań z najlepszymi przeciwnikami, oraz renomę. W trakcie pojedynków z najlepszymi drużynami światowej piłki nożnej polska narodowa kadra może nabrać doświadczenia i co najważniejsze ocenić, w jakim w tym momencie jest miejscu. W obecnej edycji wyzwanie nie było zbyt proste, ponieważ polska kadra była zobligowana grać z takimi ekipami jak narodowa reprezentacja Holandii, reprezentacja narodowa Walii oraz drużyna narodowa Belgii. Rywalizacja o komplet punktów była niesamowicie skomplikowana, ponieważ każda z tych drużyn to bardzo duże wyzwanie.

Sympatycy futbolu z naszego kraju byli zasmuceni w momencie, kiedy reprezentacja narodowa Belgii wygrała z polską drużyną narodową wynikiem sześć do jednego. Bez najmniejszych wątpliwości to był zimny prysznic dla polskich kadrowiczów, jak i dla trenerów. Z całą pewnością awans na mundial był olbrzymim osiągnięciem, jednakże drużyna posiadająca w tylu uzdolnionych zawodników nie powinna sobie pozwolić na lanie tego typu. W kolejnych spotkaniach reprezentacji Polski powodziło się już jednak znacznie lepiej, czego świetnym przykładem jest zwycięstwo z narodową reprezentacją Walii na stadionie w Warszawie, oraz remis z holenderskim zespołem. Nadeszła pora ostatniej serii spotkań w grupowych rozgrywkach, gdzie przeciwnikiem reprezentacji Polski była kadra narodowa Walii. Walijczycy, by myśleć o zostaniu w dywizji A Ligi Narodów musieli wygrać w tym pojedynku. Naszym wystarczał do utrzymania jedynie remis. Był to wyrównany i ciężki pojedynek, ale z delikatnym wskazaniem na narodową drużynę Polski. Dominację w czasie całego starcia polscy zawodnicy udokumentowali w drugiej części, gdy po widowiskowym podaniu Lewego, do bramki trafił Karol Świderski. W końcowym rozrachunku polska narodowa kadra została w grupie A Ligi Narodowej po tym jak triumfowała rezultatem 1 do 0. Obecnie futbolowi sympatycy z naszego kraju mogą spokojnie wyczekiwać na pierwsze pojedynki grupowe kadry narodowej Polski na światowych mistrzostwach w Katarze.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij