teambgz.pl

Ricciardo zwyciężył na włoskiej ziemi, a Norris Lando wywalczył pozycję numer dwa! Niespodziewany wynik oraz wypadek głównych faworytów w wyścigu GP Monzy!

Ricciardo zwyciężył na włoskiej ziemi, a Norris Lando wywalczył pozycję numer dwa! Niespodziewany wynik oraz wypadek głównych faworytów w wyścigu GP Monzy!

12.09.2021, 13:16

Warto być świadomym faktu, iż aktualnie trwający sezon Formuły 1 jest naprawdę bardzo fascynujący. Batalia o czołowe lokaty biorąc pod uwagę poprzednie sezony zdominowana była przez zawodników Mercedesa, a ściślej mówiąc Hamiltona Lewisa. W ostatnim sezonie kierowca brytyjskiego pochodzenia wywalczył siódmy tytuł mistrza świata, co dało mu możliwość zrównać się w liczbie mistrzostw z fantastycznym Schumacherem. Jednak zawodnik brytyjskiego pochodzenia w obecnie rozgrywającym się sezonie nie ma już jednak aż tak łatwo w drodze po następny mistrzowski tytuł. Zostało to spowodowane obecnością w stawce zawodników Verstappena Maxa, który także myśli o tym, aby zwyciężyć mistrzowski tytuł Formuły 1. Rywalizacja między tymi 2 kierowcami od GP Bahrajnu jest bardzo zacięta i bardzo ciężko obstawić który z nich pod koniec sezonu sięgnie po tytuł mistrza świata. Włoski wyścig, a więc GP Monzy był kolejną rundą rywalizacji tych dwóch kierowców. Dla dużej grupy zawodników to bardzo przyjemny tor, a podczas tego weekendu w bolidzie zjawił się Kubica Robert który zastąpił Raikkonena Kimiego, który miał pozytywny wynik testu na COVID-19.

Fanom motoryzacji zebranym na trybunach eliminacyjne sesje do wyścigu o włoskie Grand Prix zagwarantowały dużo przeżyć. Fantastyczną rywalizację, z której zwycięsko wyszli Ricciardo Daniel a także Max Verstappen zagwarantował fanom zakręt numer 1 wyścigu niedzielnego. Dla ciągu tego wyścigu niezwykle ważne były wizyty kierowców w boxach. To właśnie po wymianie opon doszło do niespodziewanej kraksy. W niesamowicie ciasnym zakręcie walczyli siedmiokrotny mistrz świata i Max Verstappen i w chwili, kiedy zdawało się, iż to jest koniec batalii, obaj kierowcy zderzyli się kołami, a samochód kierowcy Red Bulla wylądował na samochodzie sterowanym przez brytyjskiego zawodnika. Dla widzów zasiadających przy torze to była z całą pewnością niespodziewana chwila, jednak nikomu nie stało się nic złego. Kierowcy McLarena, którzy skończyli niedzielny wyścig na dwóch najwyższych lokatach skorzystali na całym tym incydencie. Niedzielny wyścig zwyciężył Ricciardo Daniel, a na drugim miejscu znalazł się Norris Lando. To bez wątpienia genialne osiągnięcie dla drużyny McLarena.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij