teambgz.pl

Polscy gracze mierzyć się będą z kadrą Rosji w półfinałowej rywalizacji baraży! Drużyna polska już zna oponenta w walce o awans do czempionatu światowego w Katarze!

Polscy gracze mierzyć się będą z kadrą Rosji w półfinałowej rywalizacji baraży! Drużyna polska już zna oponenta w walce o awans do czempionatu światowego w Katarze!

28.11.2021, 08:20

Z pewnością decydująca prosta kwalifikacyjnych zmagań do czempionatu światowego w wykonaniu polskiej reprezentacji piłkarskiej była bardzo słaba. Polscy gracze w końcowym rozrachunku dali radę zapewnić sobie grę w zmaganiach barażowych, lecz z za dużą nonszalancją podeszli do pojedynku z węgierską kadrą. Nie mogliśmy być rozstawieni przy losowaniu barażowych spotkań, ponieważ ponieśliśmy porażkę. Wylosowaliśmy stosunkowo łatwą barażową ścieżkę więc jednak mamy dużo szczęścia. Narodowa kadra Rosji, która na ostatnich mistrzostwach świata zdołała dotrzeć aż do czołowej ósemki ma być Pierwszym rywalem polskich piłkarzy. Był to bez żadnych wątpliwości imponujący wynik dla zawodników szkoleniowca Czerczesowa Stanisława, jednak po tych mistrzostwach ich dyspozycja nie układała się zbyt dobrze. I między innymi dlatego możemy liczyć na to, iż będziemy w stanie zdobyć kwalifikację do pojedynku finałowego turnieju barażowego o miejsce na mistrzostwach świata w Katarze.

Przed rozpoczęciem losowania oponentów barażowych na trenera reprezentacji Polski Paulo Sousę runęła ogromna krytyka za skład, który postanowił zagrać w starciu z Węgrami. Duże grono ekspertów myślało nawet nad tym, by zasięgnąć po zupełnie świeżego trenera przed ważnymi spotkaniami. Póki co jednak Sousa zatrzymał swoją pracę i trzeba wziąć pod uwagę to, że miał podczas rozlosowania naprawdę dużo szczęścia. Tym sposobem uniknęliśmy choćby naprawdę trudnej batalii z reprezentacją narodową Włoch, czyli panującymi w tej chwili mistrzami Starego Kontynentu. Jeśli uda się nam pokonać reprezentację Rosji to w finałowym spotkaniu będziemy toczyć bój na Narodowym w Warszawie z triumfatorem spotkania pomiędzy czeską kadrą narodową, a szwedzką drużyną. Starcie z graczami Szwecji byłoby perfekcyjną okazją do zrewanżowania się za przegraną rezultatem 2:3 w trakcie Euro 2020 i to nie podlega wątpliwości. Dobrze jednak uświadomić sobie to, iż starcie z rosyjską narodową reprezentacją nie będzie dla naszych graczy proste. Jeżeli rozmyślamy o kwalifikacji na katarskie światowe mistrzostwa to polska kadra musi wdrapać się na najwyższy poziom własnych zdolności futbolowych.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij