teambgz.pl

O miejsce na Mistrzostwach Świata, które rozegrane będą w Katarze reprezentacja Ukrainy zmierzy się z reprezentacją Walii!

O miejsce na Mistrzostwach Świata, które rozegrane będą w Katarze reprezentacja Ukrainy zmierzy się z reprezentacją Walii!

01.06.2022, 09:04

Sympatycy futbolu z całej Europy w poprzednim tygodniu z zainteresowaniem oczekiwali na starcie zespołu Ukraińskiego z narodową reprezentacją Szkocji. Jeszcze kilka miesięcy temu byłoby to całkowicie zwyczajne starcie, jednak okoliczności uległy zdecydowanej zmianie. W pierwotnych planach to starcie miało być rozegrane trzy miesiące temu, jednak kłopotem była inwazja rosyjskich wojsk na granicę Ukrainy. Federacja piłki nożnej Ukrainy zaapelowała o opóźnienie barażowego pojedynku, na co zgodziła się światowa federacja piłkarska. Nowy termin ustalony został na 1 czerwca i obie drużyny były uszykowane do rywalizacji. Na pewno trudno było wytypować faworyta do zwycięstwa w tym barażowym spotkaniu. Z olbrzymią motywacją przystąpili do tego barażowego starcia zawodnicy zespołu narodowego Ukrainy, żeby zaprezentować światu, że są zjednoczeni a także naszykowani do walki na murawie.

Drużyna Szkocji natomiast planowała potraktować to spotkanie jak wszystkie inne. Selekcjoner powtarzał do swoich piłkarzy od początku pojedynku, iż powinni być skupieni i nie mogą dopuścić do błędu. Reprezentacja Ukrainy znana jest z tego, iż jest w stanie tworzyć bardzo szybkie kontrataki, które z reguły oznaczają bramkę. Należy mieć świadomość faktu, że to starcie naprawdę było bardzo elektryzujące. Jednak tego dnia ukraińscy zawodnicy byli zdecydowanie lepsi od swoich oponentów. Gola numer 1 zdołali strzelić w trzydziestej trzeciej minucie, kiedy do siatki zdołał trafić Andrij Jarmołenko. Pierwsza połowa tego spotkania była prezentacją dobrze zorganizowanej gry reprezentantów Ukrainy, którzy świetnie odpierali ofensywne akcje narodowego zespołu Szkocji. Pierwsza połowa pojedynku barażowego zakończyła się wynikiem 1:0 dla ukraińskiej reprezentacji narodowej. Mieliśmy możliwość podziwiać aż trzy gole w trakcie drugiej odsłony meczu barażowego. Raz do bramki trafiali gracze Szkocji, a dwa razy gracze reprezentacji narodowej Ukrainy. Finalnie mecz zakończył się wynikiem 3:1 na korzyść naszych sąsiadów. Narodowa kadra Ukrainy nadal ma szansę dostać się na mundial, który będzie miał miejsce w Katarze dzięki wygranej.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij