teambgz.pl

Niezwykle ważny triumf wicemistrza PKO Ekstraklasy - kiepskie spotkanie Sprataka Trnawa w trzeciej rundzie eliminacji do Ligi Konferencji Europy!

Niezwykle ważny triumf wicemistrza PKO Ekstraklasy - kiepskie spotkanie Sprataka Trnawa w trzeciej rundzie eliminacji do Ligi Konferencji Europy!

05.08.2022, 09:08

Kibice piłkarscy z Polski są przyzwyczajeni do tego, że drużyny piłkarskie z Polski nie odnoszą triumfów na międzynarodowej arenie. Dobitnym tego przykładem może być przykładowo to, że najwybitniejszym osiągnięciem ostatniej dekady jest to, że w roku 2016 Legia Warszawa dostała się do grupowej fazy Pucharu Europy. 6 lat temu co prawda nie dało się wywalczyć awansu do następnej fazy, jednakże przygoda mistrza PKO Ekstraklasy z Champions League w tamtym sezonie była niezwykle fascynująca. Bez wątpienia nie można tak określić epizodu z Ligą Mistrzów ekipy Lecha Poznań, który wywalczył tytuł w zeszłym sezonie. Ekipa Lecha Poznań wyrzucona została z rywalizacji o fazę grupową Pucharu Europy już w pierwszej rundzie eliminacji. I właśnie z tego powodu musi rozgrywać mecze na najmniej prestiżowym szczeblu zmagań klubowych czyli Lidze Konferencji.

Futbolowi fani w naszym kraju ogromne oczekiwania pokładają klubie wicemistrza Polski i nie podlega to wątpliwości. Naprawdę dobrze od początku eliminacji prezentuje się zespół trenowany przez szkoleniowca Marka Papszuna. Bardzo dobrze dla kibica prezentuje się gra Rakowa Częstochowa i można dostrzec, że został tam wdrożony pomysł. W tym miejscu należy także chwalić zarząd tego zespołu, który świetnie dogaduje się z Papszunem. W Częstochowie takim sposobem zaprojektowany został kolektyw, który będzie mógł bić się o puchary. Fani piłkarscy z Polski nie bez powodu liczą na to, iż wicemistrz naszego kraju zdoła awansować do Ligi Konferencji, ale również zdobędzie mistrzowski tytuł. W poprzednim sezonie ten cel był bardzo blisko, lecz na przestrzeni ostatnich kolejek zabrakło już klubowi wicemistrza polskiej ekstraklasy sił. Drużyna Rakowa w ostatni czwartek mierzyła się ze słowackim Spartakiem Trnawa. Duże grono dziennikarzy sportowych twierdziło, że Raków Częstochowa powinien bez większego problemu poradzić sobie z oponentem. W ostatecznym rozrachunku wicemistrz Polski zwyciężył rezultatem 2 do 0 po dwóch golach Iviego Lopeza. Ten triumf w znacznym stopniu przybliżył ich do awansu do czwartej rudny eliminacji Ligi Konferencji Europy.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij