teambgz.pl

Niespodziewane rozstrzygnięcie w inauguracyjnej kolejce zmagań Ligi Europejskiej! Legia przejęła miejsce pierwsze w klasyfikacji swojej grupy po tym jak zwyciężyła Spartak Moskwa!

Niespodziewane rozstrzygnięcie w inauguracyjnej kolejce zmagań Ligi Europejskiej! Legia przejęła miejsce pierwsze w klasyfikacji swojej grupy po tym jak zwyciężyła Spartak Moskwa!

16.09.2021, 12:19

zespoły z naszego kraju nieczęsto są w stanie zagwarantować polskim sympatykom optymistyczne doświadczenia w europejskich zmaganiach i nie ulega żadnej wątpliwości to. Zostaliśmy przyzwyczajeni do tego, że w większości przypadków zespoły z polskiej ligi ekspresowo odpadają w kwalifikacyjnych rozgrywkach i kończą swój udział w pucharach europejskich. Fani piłki nożnej z Polski w obecnym sezonie mogli być jednak delikatnie mocniej zadowoleni z dyspozycji piłkarskich drużyn. W finalnym rozrachunku tylko Legia Warszawa dotarła do fazy grupowej rozgrywek europejskich, ale reszta drużyn w trakcie potyczek kwalifikacyjnych sobie radziła całkiem dobrze. W dzisiejszym dniu jednakże chcielibyśmy się skupić na grze Legii Warszawa, która w środowy wieczór zaczęła zmagania w rozgrywkach grupowych Europa League. Przeciwnikiem w premierowym meczu grupowej batalii był Spartak Moskwa, a więc niezwykle zasłużony zespół rosyjski.

Mnóstwo sportowych dziennikarzy przed tym pojedynkiem jednomyślnie uważało, że warszawskiej Legii bardzo trudno może być starać się o jakąkolwiek zdobycz punktową. Przed rozpoczęciem meczu moskiewski Spartak zdawał się klubem o wiele mocniejszym i mistrz Ekstraklasy musiał się mocno postarać, by ugrać przynajmniej punkt podczas tego meczu. Sytuacja w meczu przedstawiała się jednak nieco inaczej, co bez najmniejszych wątpliwości jest radosną nowiną dla futbolowych kibiców z naszego kraju. Już od pierwszych minut zawodnicy trenowani przez Michniewicza Czesława postawili zespołowi gospodarzy i w paru sytuacjach znaleźli się blisko zdobycia gola. Bez cienia wątpliwości piłkarze Spartaka Moskwa byli naprawdę zaskoczeni tym, w jaki sposób to starcie rozegrali zawodnicy mistrza PKO Ekstraklasy. Bardzo rozsądna okazała się taktyka warszawskiej Legii i mogliśmy w niej dostrzec koncepcję na ten pojedynek. Zapowiadało się na to, że mecz zakończy się rezultatem remisowym w chwili, gdy na tablicy wyników pojawiła się dziewięćdziesiąta minuta meczu. Jednak w doliczonym czasie przez sędziego gracze Legii Warszawa wyprowadzili niezwykłą kontrę, która zakończyła się trafieniem dla drużyny gości strzelonym przez Kastratiego Lirima. Jeszcze na koniec spotkania zawodnicy Spartaka z Moskwy starali się jeszcze ustrzelić wyrównującą bramkę, jednakże zabrakło im kilku minut i to zawodnicy Legii mieli możliwość świętować trzy oczka.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij