teambgz.pl

Niesamowity mecz w wykonaniu Wojtka Szczęsnego - reprezentacja piłkarska Polski zwycięża w spotkaniu z narodowym zespołem Arabii Saudyjskiej wynikiem 2 do 0!

Niesamowity mecz w wykonaniu Wojtka Szczęsnego - reprezentacja piłkarska Polski zwycięża w spotkaniu z narodowym zespołem Arabii Saudyjskiej wynikiem 2 do 0!

28.11.2022, 11:19

Jeszcze przed inauguracyjnym meczem światowe mistrzostwa w Katarze były uznawane za unikalne pod różnymi względami. kibice futbolu w naszym kraju z rozwagą podchodzili do oceniania szans drużyny polskiej na awans do dalszej fazy. Naszymi oponentami w rozgrywkach grupowych miała być drużyna Meksyku, faworyt do wygrania mundialu drużyna narodowa Argentyny, a także mocna reprezentacja narodowa Arabii Saudyjskiej. Pierwszy mecz na mistrzostwach świata dla naszych reprezentantów był naprawdę trudny i sporo ekspertów od piłki nożnej krytykowało styl, w jakim pokazała się polska narodowa drużyna. Michniewicz zapewniał jednak, że z każdym kolejnym spotkaniem gra drużyny Polski będzie prezentować się o wiele lepiej i tego najlepszym przykładem miał być pojedynek z reprezentacją narodową Arabii Saudyjskiej. I rzeczywiście okazało się, iż to starcie było momentem przełamania dla reprezentantów Polski. Reprezentanci Polski podczas tego spotkania zaprezentowali się dużo skuteczniej niż z reprezentacją narodową Meksyku i kibice z Polski mogli liczyć na wygraną.

Gra piłkarskiej polskiej reprezentacji od początku spotkania prezentowała się dużo skuteczniej w kontekście ofensywnym, niż miało to miejsce w przypadku pierwszego starcia. Polska kadra narodowa kreowała akcje i starała trzymać się przy futbolówce. Nie zabrakło rzecz jasna pomyłek w obronie, jednak tego dnia po raz kolejny niesamowicie spisywał się Wojtek Szczęsny, który odbijał wszystkie uderzenia. W I połowie padła też pierwsza bramka dla polskiej narodowej drużyny, którą strzelił Piotr Zieliński. Gracze drużyny narodowej Arabii Saudyjskiej nie planowali się poddawać i przed koniec pierwszej połowy wywalczyli rzut karny. W tej sytuacji kolejny raz niezwykle zachował się Wojtek Szczęsny, który wybronił uderzenie z rzutu karnego, a następnie kolejne uderzenie gracza reprezentacji narodowej Arabii Saudyjskiej. Rezultatem jeden do zera dla zespołu polskiego zakończyła się pierwsza część. Polska narodowa drużyna podczas drugiej połowy zdobyła drugą bramkę, a strzelcem był Robert Lewandowski. Piłkarz Barcy powiększył prowadzenie naszego zespołu po tym jak wykorzystał błąd obrońcy narodowej drużyny Arabii Saudyjskiej. Kadra Polska po dwóch spotkaniach prowadzi w grupie C i ma spore szanse na zakwalifikowanie się do pucharowej fazy.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij