teambgz.pl

Eintracht Frankfurt wystąpi w przyszłym sezonie w Pucharze Europy!

19.05.2022, 14:04

Trzeba podkreślić, iż rozgrywki Europa League były niezwykle intrygujące w obecnym sezonie. Naprawdę trudno było przewidzieć faworyta do końcowego zwycięstwa, a futbolowi fani zyskali możliwość oglądać bardzo dużo interesujących spotkań. W fazie pucharowej zmagań Europa League rywalizowała Barcelona, która została wyeliminowana z Champions League i z całą pewnością to było gigantyczną niespodzianką. Zawodnicy Dumy Katalonii start sezonu 21/22 mieli trudny, ale na wiosnę zaprezentowali się zdecydowanie lepiej. Mnóstwo specjalistów piłkarskich twierdziło, że to właśnie Barcelona jest głównym pretendentem do zwycięstwa w Lidze Europejskiej. Jednak to wszystko uległo zmianie w momencie, kiedy na Camp Nou przyjechał Eintracht Frankfurt. Zawodnicy FC Barcelony byli naprawdę zdziwieni i ponieśli porażkę z niemieckim Eintrachtem dwa do trzech. I od tego meczu zaczęła się fantastyczna dyspozycja graczy Eintrachtu.

Drużyna z Frankfurtu zdołała zakwalifikować się do finałowego starcia rozgrywek w Ligi Europy, gdzie ekipa Rangers FC z Glasgow była ich oponentem. Podczas tej edycji Europa League bardzo dobrze radziła sobie też ekipa ze Szkocji i bez najmniejszych wątpliwości był to znakomity przeciwnik dla Eintrachtu z Frankfurtu. Sporo wielbicielu futbolu przyjechało do Sewilli, gdzie był rozgrywany pojedynek finałowy Europa League. Na stadionie właśnie dzięki temu otrzymaliśmy szansę, aby podziwiać prawdziwe futbolowe święto. Starcie to było naprawdę wyrównane i trzeba o tym pamiętać. Jednak zawodnicy Rangers FC z Glasgow o wiele lepiej w nie weszli i zdołali objąć prowadzenie 1:0. Jednak gracze Eintrachtu z Frankfurtu nie planowali się poddawać i po paru minutach odpowiedzieli bramką wyrównującą. Nie nie podziwialiśmy już goli do ostatnich chwil finałowego pojedynku i z tego powodu arbiter ogłosił dodatkowe 30 minut gry. O zwycięzcy Ligi Europy miały przesądzić karne, ponieważ w trakcie dogrywki też nie padła decydująca bramka. Eintracht Frankfurt w trakcie karnych okazał się skuteczniejszą drużyną i zwyciężył wynikiem 3 do 2. To bez najmniejszych wątpliwości była idealna sytuacja dla dużego grona kibiców niemieckiego zespołu.