teambgz.pl

Wybory prezydenckie w Ameryce wystartują już za chwilę

Wybory prezydenckie w Ameryce wystartują już za chwilę

15.09.2020, 12:01

W 2020 roku Ameryka zagłosuje na następnego przedstawiciela kraju. Na chwilę obecną obowiązek ten pełni Donald Trump i zdecydowanie ubiega się on o następną kadencję. Aczkolwiek inni kandydaci nie próżnują i 50 dni przed głosowaniem mamy szansę zapoznania się z sondażami. Jak przedstawia się na obecną chwilę sytuacja? Szanse którego kandydata okażą się największe? W opozycji z 2016 rokiem, najpoważniejszy rywal Donalda Trumpa posiada znacznie lepsze wyniki.

Joe Biden, kandydat Demokratów, posiada ponad siedmioprocentową wyższość nad teraźniejszym prezydentem Ameryki. Aczkolwiek sztab wyborczy Trumpa nie przejmuje się tym i nie twierdzi, by teraźniejsze sondy oddawały faktyczny rezultat wyborów. W roku 2016 sytuacja była trochę podobna - Hillary Clinton w ostatnich wyborach również wyszła na prowadzenie, aczkolwiek jej wyższość nie okazała się aż tak duża. Było to zaledwie 2,3 procenta. Mimo że Hillary Clinton miała wyższość oraz dostała większą liczbę głosów, wziąwszy pod uwagę cały kraj, została pokonana w starciu z obecnym prezydentem.

Co interesujące, w Stanach nie decyduje o większość indywidualnych głosów nie stanowi o wygranej. Najważniejszy będzie wybór elektorów - w każdym stanie określona jest ich liczba i uzależniona jest ona od liczby mieszkańców w danym stanie. Na tę chwilę walczy ze sobą w znacznej mierze pięć stanów - Pensylwania, Wisconsin, Michigan, Arizona oraz Floryda.

W każdym z wyżej wymienionych stanów sondaże miedzy sobą się różnią. W części stanów przoduje kandydat Republikanów, innym razem rywal Trumpa. Sytuacja zatem nie będzie łatwa do przewidzenia. Wiele rzecz jasna zależy od panujących punktów widzenia w konkretnym stanie - zdarzyć się może, że ludzie posiadają idee typowo republikańskie, a gdzieniegdzie będą to podejście typowo demokratyczne. Aczkolwiek chociażby w miejscach typowo republikańskich w ostatnich latach zaszły ogromne modyfikacje. Wiele dzięki młodym ludziom, którzy reprezentują liberalne podejście, a podejmują decyzję o przeprowadzce przez tanie mieszkania. Takie podpisy być może będą miały znaczący wpływ na wybór nową głowę kraju.

A jakim sposobem odbędzie się oddawanie głosów podczas koronawirusa? Z powodu koronawirusa głosowanie będzie trochę dłuższe, ponieważ rozpoczną się nawet zaraz. Ogromna większość obywateli się zdecydowała oddawać swój głos korespondencyjną metodą.

Pozostaje więc czekać na dalszy rozwój sytuacji - biorąc pod uwagę wybory w 2016 roku, nic nie będzie do końca 100% pewne więc sugerowanie się sondami może być niewłaściwe.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij